Centrum pro povrchové úpravy zve všechny zájemce z řad technické veřejnosti na odborný seminář s názvem Technologie čištění a předúpravy povrchů do Hotelu Chateau Zámek v Čejkovicích na pohostinné jižní Moravě.
Jarní předvelikonoční setkání na semináři Centra pro povrchové úpravy navazuje volně na úspěšná každoroční jednání povrchářů a strojařů z okolí Čejkovic — tedy z Moravy, Čech, Slezska a Slovenska. Letos ve dnech 9. a 10. dubna.
Součástí letošní odborné akce bude 10. dubna exkurze do Středoevropského technologického institutu CEITEC na VUT v Brně.
Rostoucí požadavky na kvalitu i další parametry povrchů, navíc při čím dál více omezujících podmínkách legislativy, vodohospodářů a nárůstu cen energií, vody i času, jsou aktuálně zaměřeny na tuto problematiku pracovišť povrchových úprav. K tomu všemu ještě nové mazací a konzervační prostředky na povrchu zboží zákazníků, zpevňování výkonů i hodnoty peněz a tlak zákazníků, kteří obvykle nechtějí slyšet vůbec nic o čištění a předúpravách jejich „čistého“ výrobku. Až taková je někdy realita.
Univerzální ideální způsob čištění ani předúprav povrchů zatím nemáme. Zaváděním nových netradičních a úsporných technologií na základě nových informací od výrobců zařízení i prostředků však můžeme a musíme zvládat náročné požadavky na nás kladené.
Všichni dobře víme, že bez těch několika operací čištění a předúprav není a nemůže být žádná povrchová úprava, co jich všichni, povrcháři a strojaři, navrhujeme, vytváříme či užíváme, kvalitní.
Pokud přijmete naše pozvání a přijedete do letošních předvelikonočních jarních Čejkovic, budete součástí kolektivu odborníků ve své profesi, kteří vědí, že poznání a zásoba informací i užitečných kontaktů jim umožňují dělat jejich práci dobře a na potřebné úrovni.
Z PŘIPRAVOVANÉHO PROGRAMU: |
Význam eutektoidního bodu S v diagramu Fe–Fe3C a něco o povrchu ocelí – doc. Ing. Václav Machek, CSc. Čistota povrchu součástí určených k žárovému pozinkování – Ing. Vlastimil Kuklík, Ph.D. Monitoring klimatických podmínek na ocelových konstrukcích pro hodnocení agresivity korozního prostředí – Ing. Michal Zoubek, Ph.D. — TechTest, s. r. o. Využití vybraných nástrojů systémového managementu k neustálému zlepšování – Ing. Václav Machek Technologie omílání a tryskání Walther Trowal – Ing. Milan Hlaváček — Trowal CZ, s. r. o. Efektivní tryskání kdekoli: Jak využít osvědčené technologie v praxi – Ing. Petr Kunert — PKIT Praha, s. r. o. Povrchy konstrukčních materiálů čištěné laserem – Ing. Jaroslav Sigmund Problematika lakování a laboratorní zkoušení kritických míst – Ing. Ondřej Janča — Synpo, a. s. Cirkulární ekonomika — opětovné využití průmyslových odpadních vod ve výrobním procesu – Ing. Pavel Čepelák — Ekomaziva, s. r. o. Ověření účinnosti čištění povrchu materiálu z patinujících ocelí typu Atmofix – Ing. Jan Kudláček, Ph.D. — FS ČVUT v Praze SURFOX — Patentovaný čisticí systém pro odstranění začernání svaru po svařování korozivzdorné oceli – Hana Smolíková — Bio-Circle, s. r. o. Příklady použití korozních zkoušek k volbě vhodné předúpravy povrchuP – Ing. František Herrmann, CSc. — Synpo, a. s. Výhody použití mořicích přísad při procesu moření – Eva Domanská, Ing. Libor Janů — Everstar, s. r. o. |