Cirkulární frézování frézou opatřenou děleným břitem a případně i srážecími břity dohání v produktivitě vrtání úsporou výměny nástrojů pro různé průměry a navíc zajistí spolehlivé dělení třísek, eliminaci ostřin a vyšší flexibilitu.
Rozvoj elektromobility a s ním spojená potřeba dílců nového charakteru si v mnoha případech vynucuje i zavedení nových technologických postupů. Příkladem mohou být i velké dílce, opatřené řadou otvorů velkých průměrů, vyráběné z lehkých slitin s minimálním obsahem křemíku. Ty mají během obrábění sklon k vytváření dlouhých třísek a otřepů.
Standardní postup by spočíval v použití vrtáku příslušného průměru pro každý otvor a hledání možností řešení dělení třísky. Ne vždy jsou však známá řešení dostatečně spolehlivá. Po analýze potřeby a existujících možností navrhla společnost Mapal pro většinu otvorů takového dílce nasadit cirkulární frézování speciální frézou opatřenou děleným břitem a případně i srážecími břity. Menší produktivita cirkulárního frézování oproti vrtání je více než nahrazena úsporou výměny nástrojů pro různé průměry, spolehlivým dělením třísek, eliminací vzniku ostřin a podstatně vyšší flexibilitou procesu. Např. díky možnosti upravit řezné podmínky všude tam, kde hrozí deformace dílce řeznými silami. Frézovací nástroj lze snadno zhotovit jako víceúčelový, ať již pro zhotovení sražení, nebo pro hrubovací a dokončovací operace prováděné specializovanými břity na jednom nástroji během jedné operace.