Naeotom Alpha, první fotonový CT přístroj na světě, přináší vyšší rozlišení při nižší radiační dávce a umožňuje tak diagnostiku, která s tradičními CT přístroji není možná.
Tradiční CT zobrazování narazilo během let vývoje na své technické limity. Rozlišení snímků lze upravit jen o trochu a radiační dávku není možné výrazně snížit. Naproti tomu fotonová technologie umožňuje drastická zlepšení, konvenční technologií nedosažitelná. Mezi ně patří vyšší rozlišení a snížení radiační dávky až o 45 % pro skeny s ultravysokým rozlišením (UHR) ve srovnání s tradičními CT detektory s UHR hřebenovým filtrem. To by s tradičními detektory možné nebylo. Skeny s počítanými fotony obsahují více využitelných dat vzhledem k tomu, že technologie počítání fotonů detekuje každý foton rentgenového záření a jeho úroveň energie přímo, na rozdíl od tradičního zobrazování, kde je foton rentgenového záření nejdříve přeměněn na viditelné světlo a potom detekován.
Tyto aspekty společně nabízejí nové možnosti, např. skenování pacientových plic vysokou rychlostí a získání snímků s vysokým rozlišením a inherentními spektrálními informacemi, aniž by pacient musel zadržovat dech. Tyto spektrální informace také pomáhají identifikovat materiály uvnitř těla, které lze ze snímků odstranit, pokud by bránily pohledu na oblast zájmu. Lékařům to napomáhá v rychlém vyhodnocování problémů a nabízí jim možnost dřívějšího zahájení léčby. Díky nižší radiační dávce mohou být obvyklá vyšetření, například screening rakoviny plic pomocí CT, rutinně dostupná pro více pacientů. Vysoké rozlišení navíc odhalí i malé struktury, čímž klinické rozhodování posouvá na novou úroveň jistoty.
Klinické oblasti kardiologického zobrazování, onkologie a pneumologie mají každá své vlastní jedinečné požadavky na medicínské snímky. Kardiologické zobrazování zachycuje srdce v pohybu, což vyžaduje rychlost. Naeotom Alpha nabízí rychlost díky svému dvouzdrojovému designu a těží ze spektrálních informací a vysokého rozlišení při odstraňování obstrukcí způsobených kalcifikacemi. To umožňuje diagnostické vyhodnocení a umožňuje více pacientům těžit z CT zobrazování — i těm s vysokou zátěží vápníku. Vysoká přesnost přístroje Naeotom Alpha je také velmi nápomocná v onkologii, kde je nejdůležitějším faktorem spolehlivé a konzistentní hodnocení postupu onemocnění. Klinické snímky proto musejí být co nejprůkaznější a nejkonzistentnější, aby mohla být přijata správná rozhodnutí. V pneumologii je zapotřebí, aby snímky obsahovaly všechny užitečné informace v co nejnižším počtu skenů, aby se zabránilo prodlevám v léčbě a potenciálně závažným důsledkům pro pacienty. Vlastnosti modelu Naeotom Alpha na tyto potřeby odpovídají a často je dokonce předčí. Jeho klinické snímky inherentně obsahují více informací než kdy předtím, jež se dají využít pro precizní diagnostiku, kontrolu a léčbu.