V závěru června se v německém Ebermannsdorfu, který leží nedaleko hranic s Českou republikou, uskutečnil den otevřených dveří společnosti Zhafir Plastics Machinery. Během akce byly k vidění ukázky jejího výrobního portfolia, produkce mateřské společnosti Haitian i spřízněných firem z oblasti výroby manipulační techniky a periferií. Přehlídku zahajovaly stroje řady Zhafir Mercury s typovým označením ME1000 a ME1500. Stroje této řady jsou plně elektrické a bezsloupové s uzavírací silou v rozsahu 500 - 1500 kN. Vyznačují se mimořádně velkým pracovním prostorem a příznivými celkovými rozměry. Stroje jsou určeny pro zákazníky s nejvyššími nároky na přesnost výroby.
Dalším předváděným strojem byl VEII1500 náležející do druhé řady Zhafir Venus, která byla uvedena na trh v roce 2012 a v oblasti plně elektrických strojů se stala „bestsellerem" firmy - prodalo se již přes 4000 strojů. V České republice a na Slovensku našlo svého majitele okolo 170 těchto strojů, tedy nejvíce v této kategorii. Vstřikovací jednotka má velmi kompaktní tvar, díky čemuž je vstřikovací proces stabilnější a dynamičtější. Uzavírací síla strojů této řady se pohybuje v rozpětí 400 - 5500 kN.
K úplným novinkám patřily vstřikolisy ZE1200 a ZE2300 řady Zhafir Zeres. Jedná se o elektrické stroje s integrovanou hydraulikou s uzavírací silou v rozsahu 400 - 2300 kN. Hydraulika jim zajišťuje velkou míru flexibility. Stroje jsou vhodné na výlisky, u nichž se vyžaduje vysoká přesnost a opakovatelnost procesu více než krátký výrobní cyklus, například při výrobě optických součástek. Tato řada je strukturně podobná řadě Venus II, takže skýtá všechny její výhody: přesnost, energetickou úspornost, nezávislý pohyb po osách během celého cyklu a snadnou obsluhu.
Produkty značky Zhafir doplňovaly stroje nesoucí logo Haitian. Ke zhlédnutí tak byla například novinka s označením JUII6500 z druhé řady Haitian Jupiter. Tato řada s uzavírací silou 4500 - 66 000 kN je určena především pro automobilový průmysl a výrobu velkých dílů. Druhou řadu Haitian Mars reprezentoval stroj MAII1200/eco. Strojů této řady se již prodalo úctyhodných 100 000 kusů.
Novinkou byla i druhá řada Haitian Iapetus, která se vyznačuje ekonomickým řešením výroby multikomponentních dílů. Její robustní mechanika zajišťuje trvale vysoký tlak v trysce, obě vstřikovací jednotky lze kontrolovat a vypnout prostřednictvím energeticky úsporné technologie Mars. Demonstraci těchto vlastností v provozu obstaral stroj IA3200 (verze L).