Aktuálním příkladem úspěšnosti vývojového oddělení strojírny Seco GROUP z Jičína je inovovaný žací traktor Starjet druhé generace (viz foto), do jehož dvouletého vývoje firma investovala zhruba 30 milionů korun. Jestliže původní stroj této tradiční modelové řady předního českého výrobce žací techniky byl z pohledu kvality a životnosti dlouhodobě nejlepší na trhu, nový Starjet nabízí ještě více. V dané kategorii jsou nadstandardní například jeho parametry v ergonomii obsluhy, snadnosti ovládání, obratnosti i estetiky. Starjet druhé generace, určený k sečení nebo mulčování pravidelně udržovaných travnatých ploch, má také třeba oproti svému úspěšnému předchůdci výrazně lepší schopnost sběru a kvalitu střihu, nižší hlučnost a o zhruba 17 procent menší spotřebu paliva.
Doslova revoluční v této kategorii traktorů je ovšem vybavení inovovaného Starjetu automatickou uzávěrkou diferenciálu, takže již odpadá nutnost manuálního ovládání obsluhou. Na trhu zcela bezkonkurenční je i možnost individuální aplikace více než dvaceti prvků příplatkové výbavy pro celoroční práce. „Přitom nejde o žádné komponenty pro jedno použití z Číny, ale o vysoce kvalitní příslušenství z naší výroby, nebo od renomovaných českých dodavatelů," zdůrazňuje Zdeněk Pelc z prodejního servisu firmy Seco GROUP.
Strojírenská divize akciové společnosti Seco GROUP v Jičíně investuje do zvyšování kvality produktů a s tím související modernizace výrobních technologií v průměru 25 milionů korun ročně. Z toho až 7 milionů pravidelně vynakládá na vývoj a inovace žací techniky. Těmto činnostem se v technologii, konstrukci a ve vývojové dílně věnuje 25 zaměstnanců strojírny.
Strojírenská divize Seco GROUP navazuje na 127letou tradici strojírenství a výroby zemědělských strojů. Spolu s divizemi slévárenskou a dopravní je součástí a. s. Seco GROUP Jičín. Strojírna, jejímž hlavním předmětem činnosti je výroba žací techniky, originálních dílů a příslušenství, se na výkonech skupiny podílí asi 40 procenty.