V dánském Odense se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový software D:Ploy. Průkopnický software umožňuje automatizovat větší část programování, které je obvykle nutné před uvedením robotického řešení do provozu.
Až 80 % času, který dodavatelé automatizace, systémoví integrátoři a podniky věnují nasazování robotických řešení, se může uvolnit automatizací softwaru. To bylo poselství Partnerského summitu OnRobot v Odense.
„Díky D:Ploy výrazně rozšiřujeme trh s automatizací, protože umožňujeme mnohem rychleji uvést do provozu dané robotické řešení,“ řekl Enrico Krog Iversen, generální ředitel společnosti OnRobot, v rámci akce a vysvětlil, že díky tomuto softwaru bude zavedení automatizačního řešení mnohem finančně dostupnější i pro menší společnosti a organizace.
Krog Iversen byl hostitelem summitu, kterého se zúčastnilo více než 100 robotických odborníků z 15 zemí, kteří si během červnové návštěvy dánského výrobce robotů prohlédli připravované produkty OnRobot. Společnost byla dosud známa především jako výrobce hardwaru. Za posledních několik let uvedla na trh 12 nových výrobků, zejména v oblasti robotických ramen, robotických úchopů pro montáž v automatizačních buňkách a v oblasti zařízení pro vidění a zpracování. Uvedením D:Ploy, které se očekává do konce roku 2022, však vstoupí na trh se softwarem, který slibuje odstranění velké části potřeby manuálního programování robotů, a tedy i zmenšení rizik, že vysoce smíšená výroba s nízkým objemem a častými změnami bude nerentabilní a z hlediska automatizace nezvladatelná.
Při spuštění D:Ploy bude pro uživatele nového softwaru nainstalován výpočetní box a cloudové řešení, vysvětlil Vikram Kumar, generální ředitel pro oblast CEE, a upřesnil: „Čína investuje velké prostředky do automatizace, takže se musíme vzbudit i my v Evropě. V současnosti se využívá jen 9 % světového potenciálu automatizace, takže můžeme spolupracovat s našimi partnery na optimalizaci,“ řekl a odhadl, že v Evropě je 15 milionů manuálních pracovišť, která by mohla profitovat z automatizace pomocí technologie kolaborativních robotů, pro ulehčení práce zaměstnanců. Do roku 2050 bude v Evropě pracovat o 95 milionů lidí méně než v současnosti a mnohá průmyslová odvětví již nyní čelí nedostatku pracovních sil.