U zrodu rodiny moderních modulárních center LiFLEX, která nyní tvoří hlavní nabídku firmy, stála snaha nabídnout efektivní a do výrobních linek snadno zařaditelné stroje s velkým potenciálem automatizace manipulačních operací, určených pro opracování složitých dílců z lehkých slitin či vybraných dílců spalovacích motorů. Kromě těchto obráběcích center je firma schopna nabídnout i jednoúčelové stroje, vyráběné na zakázku.
Počátky německé firmy LiCON sahají do 30. let minulého století, kdy Georg Lindenmaier založil strojírenskou firmu, jež se postupem doby transformovala do výrobce obráběcích strojů (1960) a již pod jménem LiCON (2004) rozšířila svůj výrobní program i spolupráci s německým automobilovým průmyslem. K mateřskému závodu v Laupheimu přibyly pobočky v Číně a USA a činnost zahájila zastoupení v Rakousku a České republice.
Obráběcí centra LiFLEX charakter izuje horizontální koncepce, důsledná modulární stavba a jednotný design. Díky modulární koncepci lze k jakémukoliv obrobku konfigurovat optimální stroj. Podle velikosti disponují pojezdy v lineárních osách od 450/500/520 mm do 1 500/700/650 mm. Jsou osazeny vřeteny vlastní výroby s krouticím momentem až 500 Nm a otáčkami až 16 000 ot/min. Vřetena jsou vybavena senzorikou pro řízení teploty a vibrací, které generují vstupy pro softwarové moduly LAVA k redukci vibrací a optimálnímu vzájemnému odladění parametrů stroje, nástroje, obrobku a upínače.
Hlavní nabídku představuje rodina jednovřetenových horizontálních frézovacích center LiFLEX I, dvouvřetenových LiFLEX II a strojů LiFLEX ve vícevřetenovém provedení. Základní provedení tvoří stroje se třemi řízenými osami (X, Y a Z), z nichž se po přidání otočného stolu odvozují stroje čtyřosé (X, Y, Z a B), technologický vrchol pak představují CNC horizontální pětiosá frézovací centra (X, Y, Z, A a B), vybavená mohutnou kolébkou nesoucí otočný stůl, resp. stoly.
V případě strojů LiFLEX II počet otočných stolů odpovídá počtu horizontálních frézovacích jednotek na stroji, které se pohybují navzájem nezávisle v ose Z nebo, při použití technologie i3, navzájem nezávisle ve všech lineárních osách. V tomto případě se de facto jedná o dva frézovací stroje v jednom.
Přesnost zajišťují mj. teplotní senzory generující údaje pro nezbytné korekce.
Stroje jsou vybaveny zásobníkem nástrojů s kapacitami 60—160 míst. Mohou pracovat za sucha, s využitím minimálního množství maziv (MMS) nebo s klasickým přívodem chladiva.
Snížení vedlejších časů a zvýšení produktivity nabízejí prostředky automatizace LiCON. Kromě přímého zakládání obrobků do víceúčelových upínacích přípravků odpovídajících konkrétnímu vyráběnému dílci lze využít paletových zásobníků s robotickým zakladačem vybaveným na míru zhotoveným chapadlem nebo stohovací buňky se zakladačem. Zvláštní kategorii automatizace LiCON představují komplexní robotická řešení, zhotovená podle požadavků zákazníka.