Ústav zdravotnických studií Technické Univerzity Liberec nabízí od akademického roku 2014/2015 nový magisterský obor Biomedicínské inženýrství. Přihlášky pro 1. kolo lze podávat do 10.8. 2014 a pro 2. kolo do 10. 9. 2014. Přijímací řízení se budou konat ve dnech 14.8.2014 (1. kolo) a 12.9.2014 (2.kolo). Biomedicínské inženýrství je interdisciplinární obor, který využívá a spojuje inženýrské (elektrotechnické, elektronické a kybernetické) oblasti, fyzikální, matematické i biologické zkušenosti a dovednosti pro řešení praktických otázek medicíny a různých dalších odvětví biologie. Magisterské studium probíhá prezenční formou 2 roky. Ke studiu může být přijat pouze absolvent bakalářského oboru Biomedicínský technik, k jehož studiu lze podat přihlášku do 11.8. 2014.
Tříletý bakalářský studijní obor Biomedicínská technika je zaměřen na výchovu vysokoškolsky vzdělaného odborníka v oblasti biomedicínské techniky. Cílem studia je připravovat absolventy především pro zdravotnickou praxi. Studenti si v průběhu studia osvojí principy činností a zásad využití prostředků zdravotnické techniky a biomedicíncké informatiky, získají potřebné znalosti nejen z matematiky, fyziky, oblasti elektrotechniky, biosignálů, biosenzorů, zdravotnických přístrojů a informatiky, ale také základní znalosti z biologie, anatomie, fyziologie člověka, patologie, preventivní medicíny, první pomoci, etiky, komunikace, psychologie, vybraných lékařských oborů, vybrané oblasti legislativy, ekonomiky a managementu včetně velmi dobré jazykové průpravy.
Znalosti a dovednosti absolventa bakalářského studijního programu jsou zaměřeny především na přípravu pro uplatnění v praxi na zdravotnických pracovištích, ve výrobních, servisních či obchodních společnostech. Důraz je kladen také na dovednosti organizační, komunikativní a týmovou práci.
Standardní doba studia uvedeného studijního oboru je prezenční formou 3 roky. Úspěšným složením státní závěrečné zkoušky, jejíž součástí je obhajoba bakalářské práce, získává absolvent titul "bakalář".
Absolvent najde uplatnění ve všech profesích souvisejících s vývojem, výrobou, provozem a údržbou zdravotnické techniky včetně práce s výpočetní technikou a programovým vybavením. Uplatní se především v rámci zdravotnických zařízení, ovšem je připraven i na činnost v obchodních organizacích zaměřených na prostředky zdravotnické techniky, rehabilitační, protetické pomůcky a u podniků, firem a společností zabývajících se vývojem, výrobou, prodejem a servisem prostředků zdravotnické techniky nebo tvorbou programového vybavení. Vzhledem k jazykovým znalostem je možné uplatnění i v zahraničí.
Další informace naleznete na stránkách Ústavu zdravotnických studií, Technické univerzity Liberec.