Britská značka mobilních telefonů KAZAM oficiálně vstoupila na trh v České republice. Cílem mladé, o to však dravější společnosti je narušit stojaté vody globálního trhu s mobilními telefony. Pomoci ji k tomu mají kvalitní produkty s dobrým poměrem cena/výkon, nadstandardní služba bezplatné výměny rozbitého displeje v prvním roce od koupi zařízení a aplikace Rescue, která umožní vyřešit softwarový problém v telefonu na dálku vyškolenými techniky KAZAM. Výrobce KAZAM už ve vybraných prodejních sítích Mobil Pohotovost, Electro World a Alza.cz prodává smartphony z produktových řad KAZAM Thunder a Trooper.
Elegantní KAZAM Thunder2 5.0 s kovovým rámečkem je vybaven 4jádrovým procesorem, 5“ IPS displejem s HD rozlišením a 13 MPx fotoaparátem. Jeho další klíčovou funkcí je podpora dvou SIM karet. Tento smartphone je určen uživatelům, kteří naplno využívají všech výhod chytrých telefonů a datových sítí, přitom ale nechtějí utrácet za často předražené technologie, které ani nevyužijí. K dispozici je v tradičním černém nebo bílém provedení,
Zástupce nižší střední třídy KAZAM Trooper2 4.5 / 5.0 / 6.0 je dostupný ve třech různých velikostech. Telefon si zamilují ti, kteří propadli velkým úhlopříčkám displejů, ale vystačí se základními úkony. Všechny tři varianty jsou vybaveny FWVGA (854 x 480 px) displejem, 2jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz a pětimegapixelovým fotoaparátem. Podobně jako řada Thunder2 je i Trooper2 podporuje 2 SIM karty.
Hlavní odlišností značky KAZAM od tradičních výrobců je automatické pojištění displejů smartphonů KAZAM. V případě, že uživatel nedopatřením upustí telefon na tvrdý podklad a poškodí displej nebo dotykovou vrstvu, má nárok na jednu bezplatnou výměnu displeje a jeho dalších komponent v prvním roce od zakoupení. Tato služba platí pro oba aktuálně prodávané telefony a bude se vztahovat i na další modely, kterých Kazam ještě letos hodlá představit celou řadu.